Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zita

(Petra, 14. 1. 2009 7:55)

Zito, vy že sledujete celou diskusi??? Pak jste ovšem vůbec nepochopila podstatu věci, tak snad bude lepší, když zůstanete věrná lidem "vaší krevní
skupiny", nebudete urážet velmi slušné a seriózní chovatele!!! Jen pro vaši informaci: tady nešlo
o nějakou cenu DOHODOU, tady se postupně ukázalo,
že dotyčný pán nejspíš odchovává koťátka na kočičkách
s PP, která byla nejspíš prodána na mazlíky? To on není schopen rozumně vysvětlit, proč se tak brání
zůčastnit se jedné jediné výstavy, kde by jeho zvířata byla uchovněna. Pak by jednoduše prodával
koťátka s PP za cenu jakou by chtěl. Například za
stejnou jako nyní.Vše se spustilo vlastně Peticí
chovatelů MCO, kde paní Lenka nebyla ani podepsaná. To pan Daniel maže příspěvky ve své knize hostů, případně je upravuje k OBRAZU SVÉMU!!
Měla by jste se stydět za svůj příspěvek, ale protože sama páteř nemáte,napsala jste co jste napsala. A nejen já si myslím, že už by ty hrubosti stačily!!! !!!!!!!
Lenko, je mi líto, že na vaše stránky ze kterých
přímo dýchá velká láska pro kočičky, prosákli
lidé typu Jana, Daniel, Simona........
Hezký den Vám i kočičkámZita

(Lucka, 13. 1. 2009 22:11)

Lenko z takových lidí jako je Zita si nic nedělejte. Vůbec Zito nevíte o co jde, tak tu neotravujte poctivou a slušnou chovatelku. Patříte zřejmě k lidem jako je Daniel , tak si pište své výlevy tam, když věříte , že je to takový charakter. Ani bych se nedivila kdyby Zita byla jen zástěrka pro příspěvek Jany nebo Daniela. Mnoho úspěchů Lenko a zdraví Vám i kočičákům. Držte se Vy sama nejlíp víte, že nejste rozhodně bezpáteřní.

PP - preco vam na nom tak zalezi?

(Zita, 13. 1. 2009 20:59)

Tiez som sledovala celu diskusiu a prepacte, netrapi Vas, ze niekoho takto znemoznujete a tvrdite, co nie je pravda? Cena dohodou je tam uz davno, mam zaujem kupit si macicku a na myinfo chodim pravidelne. Pisete tu same nezmysly, netrapi Vas, ze ublizujete cestnemu cloveku? Mate rovnaky charakter a krasne si nahravate. U nas na Slovensku sa takymto ludom hovori, ze su bez chrbtovej kosti a mate stastie ze nezijete v stredoveku tam by po Vas hadzali kamene!!!

DÍKY

(Lenka (autor těchto stránek), 13. 1. 2009 17:26)

Velké díky dámy :o))

Poctivci a ti druzi...moj nazor

(Simona, 13. 1. 2009 12:53)

Dobrý deň všetkým zo Slovenska.
Nedá mi nepripojit sa k vašej diskusii na temu "chovateľa" zo servera myinfo.sk
Žiaľ takých ako pán Daniel je veľa asi v každom štáte. Avšak správajú sa myslím slušnejšie ako tento pán. Dlhší čas som sledovala dianie na tejto stránke ako takej, nie len v diskusii. Spomínaný pán priam na počkanie mení texty - skutočne tam už nie je názov CHS, odkiaľ má svoje mačky kúpené a rovnako v diskusii menil a mení tak, ako mu to vyhovuje. Ak sa niekto ozve - pre4o bol prispevok vymazaný, okamžite ho označí za niekoho, kto ho ohovára a klame. Na normálne otázky neodpovedá, ak, tak veľmi vyhýbavo a stále to isté. Snaží sa vnútiť všetkým myšlienku, že MCO s PP musí byť drahé, čo mi iste vštci dáte za pravdu, že cenu určuje chovateľ a že 1 návšteva výstavy, na ktorej získa chovnosť na 2 roky, členský poplatok v chovateľskej organizácii a poplatok za účasť na jednej výstave nepredraží mačiatko. Pritom absolútne odmieta, že mačičku bez PP za 7-9000 Sk predáva draho, pritom v ČR nie je problém zakúpiť si mačiatko bey PP od 3-5000 Kc bežne. Takže v sume, za ktorú predáva nemá dôvod nemať aj PP. Samozrejme už na stránke nie je cena, ale dohodou - aj to bolo veľmi rýchlo upravené po predchádzajúcich príspevkoch. Nerozumiem, prečo ten pán nejde na tú jednu výstavu, neuchovní mačky a nepredáva s PP tak ako je to správne. Súhlasím s Petrou a dopĺňam, že podstatnou príčinou bude to, že má mačičkz kúpené s PP, ale ako maznáčikov a nie do chovu. A v tomto prípade ide o povestný vrchol všetkého. Možno sa chovatelia z Matrixu vyjadria, či mu predali mačky na maznáčikov, alebo nie. Nikto nepopiera, že svoje mačky má rád, že sa im venuje a že sa dobre o ne postará, ale prečo nechce odchovávať s PP? Prečo je len jedným z tuctových množiteľov?
Všetkým Vám poctivým chovateľom želám len to najlepšie. Je to prekrásny, i keď finančne a na čas náročný koníček. Obdivujem vás a aj závidím. Možno sa aj mne raz podarí byť chovateľom :)

Poctivci a ti druzí....

(Petra, 13. 1. 2009 8:27)

Dobrý den Lenko, jen pro Vaši informaci,případně pro
ostatní slušné lidi:
Včera ráno jsem se na pana Daniela obrátila s jednoduchou otázkou - zda tedy vlastní originály PP pro kočičky na kterých odchovává koťátka,myšleno, zda tato zvířata byla prodána jako chovná ??? Dle očekávání můj dotaz "neprošel cenzůrou", tudíž zveřejněn v knize návštěv nebyl a ani odpovědi pana Daniela jsem se nedočkala!!! Tím se nabízí otázka,
zda jeho kočičky s PP chovatelky neprodaly pouze
jako mazlíky, kteří nebyli určeni pro odchov koťat? Závěr si udělá každý asi sám!Samozřejmě názvy stanic,
ze kterých jeho zvířata jsou,jako by náhodou rovněž
ze stránky pana Daniela zmizely :-)
A ještě jedna věc! V té "slovní smršti", která
proběhla, pan Daniel označil Vaše web stránky
"jako doménu 3. třídy"! No to je opravdu úsměvně!
Nejspíš i malé dítě pozná rozdíl mezi Vašimi a jeho
web stránkami. Buďte v klidu, ty Vaše patří k těm
NEJLEPŠÍM !!!
Zdravím a přeji hodně chovatelských úspěchů. Petra

:o))

(Lenka, 12. 1. 2009 16:13)

Díky všem, kteří se mi ozvali na mail a vyjádřili mi svou podporu ohledně diskuse viz níže. Více reagovat nebudu, nemá to smysl, navíc jsem obdržela mail ohledně toho, že se dopouštím obtěžování, takže tak..... a podotýkám, že poslední vzkaz na uvedené www mé osoby (ten výňatek) je změněn, přeházen a podstatně zkrácen, takže jeho smysl je zcela jiný .....
Ať se vám všem daří a pohlazení pro všem vašim kočičákům

pro Zuzanu+ostatní

(lenka, 12. 1. 2009 15:49)

Díky Zuzano, chtělo to vysvětlení hlavně pro nezúčastněné. Jinak rozdíl koťátka s PP a bez PP najdete v naší sekci "koťátka"

Pro zájemce o koťátko, s PP či bez?

(Zuzana, 10. 1. 2009 23:03)

Podle zákona 634/1992 Sb., Zákon o ochraně spotřebitele, je trestné prodávat i živé zvíře, tedy plagiát, pod názvem ochranné známky. V tomto případě je ochranou známkou registrace plemenného standardu a názvu plemene u FIFe nebo jiné organizace. Ten, kdo toto plagiátorství, tedy prodávání plagiátu pod názvem ochranné známky uskuteční, může být potrestán odebráním věci, peněžitou pokutou nebo trestním stíháním. V této záležitosti jsou již zahájeny první kroky s podporou příslušných orgánů pro tuto trestnou činnost.
Z tohoto důvodu doporučujeme množitelům rychle změnit inzerci na následné znění:

Prodám koťata podobná Mainské mývalí kočce...

Vysvětlení pro zájemce o koťátko:

K uchovnění stačí JEDNA výstava! Na výstavě se hodnotí, zda-li kočička splňuje plemenný standard a zároveň, jak se chová. Také se zjistí závažné vady, které zcela z chovu vylučují. Výstavy neodlučitelně k chovu patří. Je v zájmu všech chovatelů nechat si posoudit kočičku od školeného posuzovatele s dlouholetou praxí.
Kočky s PP jsou o něco dražší. V ceně se odrazí činnosti spojené s uchovněním kočičky/kocoura, náklady na krytí, registrace chovatelské stanice, vystavení průkazu původu, pravidelné očkování, odčervování, očipování a vystavení EUpasu.
Chovatelské kluby tu jsou od toho, aby dohlíželi na činnost chovatelů.Chovatel se musí řídit chovatelským řádem a dodržovat chovatelskou etiketu!
Proč se tomu někteří lidé vyhýbají?? Kdo kontroluje lidi, kteří odchovávají koťátka bez PP? NIKDO. Takovíto lidé se nazývají množitelé, protože nemají žádný chovatelský záměr, pouze kočičky rozmnožují. Nikdo jim nedokáže zabránit v tom, produkovat neomezené množství koťátek, kde se nekontrolují žádné dědičné vady. Pokud vám nezáleží na tom, jestli má vaše kočička PP nebo zda-li splňuje plemenný standard, vezměte si kočičku z útulku! Je tam spousta nádherných zvířátek, která čekají na nové domovy a hlavně si to zaslouží. Pomožte jim. Nepodporujte množitele.

.....už vážně naposledy .....

(lenka, 10. 1. 2009 22:38)

Daniel zase odpověděl sám a můj vzkaz nezveřejnil - na www.myinfo.sk
Nikdo nechtěl být ničí nepřítel, nikdo nechtěl rozpoutat takovouto diskusi - tedy možná pár chovatelů z CZ díky petici možná ano, ale já ne. Můj první vzkaz, resp. dotaz nebyl vůbec nepřátelský, ale jak koukám asi stále platí, že POTREFENÁ HUSA NEJVÍC KŘIČÍ :o))

reakce II na myinfo.sk -poslední!!!!!

(lenka, 10. 1. 2009 22:00)

Bohužel jsem začala být osočována partnerkou "chovatele", kterého jsem se dovolila na něco zeptat, zřejmě neumí sám odepsat. Navíc nechápu důvod tohoto útoku, protože ani paní Jana nezveřejnila můj první mail a dotaz a stejně tak odpověď Daniela na něj. A nyní zveřejňuje Danielovo vyjádření, ale už né moje. "Boj" mezi chovateli dodržujícími pravidla a těmi, kteří jsou dle mého názoru a dle názoru mnoha mně podobných podvodníky, kteří nabízejí na dost slušný peníz koťata plemene maincoon, ale rodokmenem původ doložit nemohou a jde jen o koťata s dlouhou srstí, je asi zbytečný, protože oni naše argumenty bohužel nepochopí. Snad lidé - zájemci o toto plemene chápou a snad nebudou podobným podvodníkům nalétávat a raději než kotě plemene bez PP pomohou raději nějaké kočičce v útulku. Diskuse s takovými lidmi nemá cenu. Ale je jasné, že Danielovi a Janě něco konečně vrtá hlavou ..... svoji knihu hostů si mohou smazat, s tou naší nic neudělají :o)) Jano, Váš příspěvek byl jen laciný pokus vylepšit Vaši situaci, ale myslím, že dosti marný a uváděním jen částečné korespondence mezi námi si jen přitěžujete. Názor na Vás mají chovatelé tohoto plemene a myslím, že nejen oni stejný jako já. Petici, kterou sepsali chovatele MCO a zanechali Vám ve Vaší knize hostů jste urychleně smazaly, ale věřte tomu, že většina chovatelů tam byla podepsaná a ti, kteří ne, by ji podepsali rovněž, kdyby se k ní dostali včas ještě před jejím odesláním. Před nikým z nás se hájit nemusíte, ale chovatelé Vašich koček s PP mají jistě smluvně dobře ošetřené jednání, kterého se dopouštíte. U nás by Vás čekalo přinejmenším okamžité odebrání zvířete !!!!!
A Jano nebojte, když si s Vámi a Vaším partnerem dopisuji, drbu u toho svoje miláčky. Oni totiž strašně rádi asistují, když pracuji na PC :o)), takže nemějte obavu, nezanedbávám je. A že bych se měla věnovat jim nebo kočičkám z ulice? Kolik jich sama doma máte? My dvě - kluka a holku! A nedala bych je za nic na světě! A těm na ulici také jídlo dáváme! Bohužel všechny opuštěné kočky si vzít domů nemůžu :o((
P.S.: A to píšete do knihy návštěv všem chovatelům, kteří se ozvali nebo jen nám ????? U těch ostatních jsem nic nenašla! Oni Vás již několik dní opravdu atakovali, ale reakce žádná. Snad jen já jsem píchla do vosího hnízda?????
A Danieli, nikdy jsem nenapsala, že někdo píše nesmysly. Na můj původní dotaz jsem odpověď nenašla, ale smazanou Vaší návštěvní knihu s ataky těch všech předemnou ano. Nikdo nikomu nevyhrožuje, ale ta petice je fakt, ostatní není moje věc, ale chovatelů, kteří Vám zvířata prodali!

www.myifo.sk

(Jana, 10. 1. 2009 21:52)

Dobry vecer. Kopirujem Vam vyjadrenie Daniela ku Vasmu dalsiemu emailu, ktoreho obsah je totozny s predoslymi. Kopirujem ho preto, ak by ste nahodou zabudla uverejnit jeho vyjadrenie a obhajobu do Vasej navstevnej knihy a tym oboznamit Vasich priaznivcov aj s jeho vyjadrenim.

xxxxxxxxxxxxx
Pani Lenka Koblížková,
Ja som Vám odpovedal (čítajte nižšie) koľko mám vrhov!
Nato ste mi chceli písať príspevok zase o tom, že neveríte mojim slovám, lebo mačky by sa určite spárili veľmi často. Takže, zase ste spochybnili moje slová.
Teraz mi 3 × píšete zase o tom istom, kde nezabudnete zdôrazniť, že moja partnerka Vám písala na vašu web, resp. doménu 3 triedy, kde podla vás písala samé nezmysly. Lebo vám vytkla, že ste zverejnili len VAŠE príspevky a moje odpovede ste akosi zabudla doložiť; ...už kvôli objektivite, že áno.
Nemusíte sa mi nepriamo vyhrážať ani osobne, ani petíciou, verte tomu, že aj za mnou stojí veľa fanúšikov a objektívnych rozumných ľudí.

www.myifo.sk

(Jana, 10. 1. 2009 17:12)

Dobry den. Pani Lenka, neda mi nereagovat. Vo Vasich emailoch a prispevkoch, ktore nam posielate pisete stale to iste dookola. Daniel Vam jasne vsetko argumentoval, ale vy stale pisete to iste. Na Vasu stranku ste napisala iba to, co opat tvrdite vy. Preco ste tam nedala celu korespondenciu, tymto mam na mysli aj to ako Daniel na Vase emaily a prispevky reagoval? Prepacte, ale z Vasej strany sa mi to zda nefer. To, co robite vy beriem uz ako natlak voci nam a ohovaranie. Nic v zlom, ale cas, ktory venujete tejto cinnosti lebo neviem ako to mam nazvat, by ste mohli radsej venovat svojim macickam alebo macickam, ktore su na ulici a su odkazane na nasu pomoc. Su radi ked sa im venujeme a mazname sa s nimi. Boli by Vam urcite vdacne.
Vyprosime si, aby ste sa vyjadrovali v takom zmysle ako citujem "Napadaji nas chovatele ako mnozitele a ..." a opakovane spochybnovali nasu doveryhodnost (myslim, tym nase vyjadrenie ohladom poctu vrhov za dva roky), ked uz sme raz na tuto temu od srdca uprimne odpovedali.
Prekopirovala som z nasej web Danielovu odpoved na jeden z Vasich prispevkov.
Zdravím Lenka.
Tie osobné narážky na úvode, ste si mohla odpustiť, ale už si pomaly zvykám na vás.
Pevne verím aj ja, že sa toto pýtate čiste s priateľskej zvedavosti.
Keby som bol špekulant a klamár, (čo nie som), tak by som Vám pekne zdvorilo a diplomaticky odpovedal tak, ...aby ste bola spokojná. Lebo obaja vieme, že keby ste chceli nedodržiavať počet vrhov za dva roky, ...ťažko Vám to dokážu.
N E P R E K R O Č I L som 3 vrhy za dva roky. Možno som ich mal menej ako VY.
Hovorím pravdu, ale pripadám si tu už, ako pri inkvizičnom súde nejaká čarodejnica v stredoveku; alebo ako nejaký vrah na výsluchu.
Ja nie som povinný len a len a len sa SPOVEDAŤ a obhajovať, pred neopodstatnenými obvineniami .
S pozdravom Daniel
PS: Tie macicky v klietkach sme si nevymysleli, ja za to nemozem, ze niektori majitelia to maju aj vyfotene na svojich strankach. Skuste ich najst a prediskutovat to s nimi.

pro majitele stránek www.myinfo.sk

(Lenka, 10. 1. 2009 16:20)

Jen pro Vás, ale i ostatní návštěvníky naší knihy hostů ..... na uvedených stránkách se strhla diskuse o "bezpapírových maincoonech". Jejich majitelé se představuji a píší zde o svých maincoonech s PP a o tom jak odchovávají koťátka bez PP, protože nemají čas jezdit po výstavách. Napadají nás chovatele jako množitele a obviňují nás z toho, že máme své kočky v klecích - tedy někteří..... Na Slovensku stačí k uchovnění kočky jedna jediná výstava!!!!! Kromě jiného zde mají uvedeno i to, že nechávají kočičky a kocoura stále spolu a nijak je neoddělují. Pouze jsem se zeptala kolik vrhů takto za ty dva roky odchovají - my můžeme max. 3, ale kočička je schopná nechat se znovu nakrýt ve 2-3 týdněch věku koťat ..... Počítejte sami, takových vrhů by se dalo stihnout docela dost, ale jak by potom kočička a koťátka vypadali? Z toho důvodu my podstatnou část roku hodně "hlídáme" a bez určitého omezení to prostě nejde. Můj vzkaz byl vymazán jako spousta ostatních, proto jsem se zeptala znovu. A hned jsem nepřítel ..... ????? Bohužel někdo nechápe, že aby odchoval kotě či štěně určitého plemene a mohl ho potom nabízet jako toto plemeno, musí být jeho rodiče uchovněni a odpovídat standardu jak fyzicky, tak i svou povahou. Jsou na to předpisy, kterými se my chovatelé řídíme a jejichž nedodržení se tvrdě trestá. A chovatelství není vůbec o tom jen rodit a prodávat koťátka!
P.S.: Naši kluci a holky jsou také spolu, ale pokud odcházíme z domova, jdeme spát nebo některá z holek mrouká, mají jednu část bytu, druhou mají k dispozici kluci. Klec doma žádnou nemáme a mít nebudeme !!!!!
Zavítejte na tyto stránky a udělejte si názor sami. Možná stihnete i něco z dosud nevymazané knihy hostů :o)) Ale každopádně nikdo těmto lidem nebere jejich lásku ke kočkám a není jejich nepřítelem, podle fotek se mají jejich kočky moc dobře. Jen se pár chovatelů pokusilo vysvětlit co je to kotě plemene maincoon a co ne. Vůbec bych zde nepsala, ale já nemám ve zvyku cokoliv z této sekce mazat, proto je myslím moje reakce na níže uvedený příspěvek samozřejmostí.

www.myifo.sk

(Jana, 10. 1. 2009 11:43)

Dobry den. Moj partner sa uz obhajil pred Vasimi neopodstatnenymi obvineniami mozete si to precitat.
Verim, ze Vas najblizsi prispevok uz bude v priatelskom duchu pretoze netreba vidiet iba zle, ale aj dobre. Odporucam Vam pozriet si film, Tajemstvi, ktory si mozete stiahnut na nasej web, kazdemu da nieco.

Moc velká gratulace!

(Lucie Prokešová z CHS Wine Hill, 27. 11. 2008 21:23)

Ahojky Leni,
moc moc gratuluju Nancy a Andrému k jejich prvním a nádherným koťátkům. Jsou úžasná stejně jako jejich rodiče. Tak jim přeji do vínku hodně zdraví, ať krásně rostou a dělají vám jen samou radost. Všechny moc pozdravuju. Lucka.

Gratuluji ke koťátkům

(Klára Beranová www.snowgarden.cz, 26. 11. 2008 23:01)

I já bych se chtěla přidat ke gratulantům. MOc krásné koťátka, mají ouška jak tygříci. Přeji ať rostou do krásy a budu se těšit na nové foto.

Gratulácia

(Švecová, 20. 11. 2008 12:19)

Ďakujem za pochvalu mačiatok, vidím, že aj u Vás pribudli, teším sa na fotky a informácie o prvých mačiatkach Andrého. Snáď sa niekde na výstave aj uvidíme. Máte toho veľa nového.

Vítám miminka na svět !!!

(Věra K., 19. 11. 2008 17:43)

Moc Vám Vlaďko a Lenko gratuluji ke koťátkům.Už se těším na další fotky!
pěkný večer
Věra

Zdravím Lenko,

(Renata, 11. 11. 2008 22:00)

to je pěkná novinka,gratuluji k černé holčičce.
Těším se až Vás s ní uvidím někde na výstavě,
hezký večer
Renata


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21

následující »